Fa En دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 20 و 39 دقیقه

تخلفات متعدد در واگذاری‌ دارایی‌های دولت

تخلفات متعدد در واگذاری‌ دارایی‌های دولت

باشگاه آلومینیوم: نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت هرمزال در حالی واگذار شده بود که انبار شمش آلومینیوم این شرکت از دید کارشناس پنهان مانده و کارخانه بدون لحاظ قیمت شمش‌ها واگذار شده بود.

یکشنبه 12 خرداد 1398 ساعت 13:16

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل ازفارس، حسین هاشمی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه واگذاری شرکت هرمزال و المهدی به بخش خصوصی گفت: در واگذاری شرکت هرمزال و المهدی تخلفات مختلفی صورت گرفته که یکی از این موارد این است که بنا بوده کارخانه فروخته شود نه محصولات و دارایی‌های داخل کارخانه؛ در حالی که تمام دارایی و محصولات موجود در کارخانه متعلق به دولت بوده و نباید به شخص خریدار واگذار می‌شده است.

وی افزود: در واقع با واگذاری دارایی‌های کارخانه به شخص خریدار، وضعیت به گونه‌ای شد که شخص خریدار کارخانه هرمزال و المهدی همان اموال و دارایی‌ها را فروخت و پول خرید کارخانه را داد و این نشان می‌دهد که میزان دارایی‌های واگذار شده به همراه کارخانه به خریدار چه مقدار بوده است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی ما این موضوع را در کمیسیون مطرح کردیم و از آقای پوری‌حسینی در خصوص علت واگذاری اموال و دارایی به همراه کارخانه سؤال کردیم، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در این باره جوابی نداشت.

هاشمی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این است که کارخانه هرمزال و المهدی به صورت اقساط فروخته شده و وقتی که این کار انجام می‌شود و تا زمانی که قسط‌ها کاملاً پرداخت نشده کارخانه ملک دولت بوده و دولت در آن شراکت داشته و باید روی نحوه هزینه‌ها و بحث نیروی انسانی و همچنین نحوه فروش و… توسط دولت نظارت صورت می‌گرفته، اما متأسفانه هیچ‌گونه نظارتی انجام نشده است.

وی افزود: ما وقتی از آقای پورحسینی سؤال کردیم که چرا نظارت‌ها در این باره انجام نشده است، عنوان کرد که «ما هر شش ماه یکبار به صورت رندرومی نظارت انجام می‌دهیم» اما درستش این است که دولت باید یک نماینده را در آن کارخانه مستقر می&