Fa En پنجشنبه 26 تیر 1399 ساعت 20 و 20 دقیقه

رشد 46 درصدی تولید شمش آلومینیوم در فروردین سال جاری

رشد 46 درصدی تولید شمش آلومینیوم در فروردین سال جاری

باشگاه آلومینیوم: تولید شمش آلومینیوم در نخستین ماه ۱۳۹۹ با رشد ۴۶ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال گذشته عملکرد شایان توجهی داشت.

شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 15:36

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایرنا، آمار شرکت های بزرگ و تابعه ایمیدرو نشان می دهد،که تولید شمش آلومینیوم در نخستین ماه امسال به رقم ۳۰ هزار و ۳۰ تن رسید که سهم شرکت ایرالکو بیش از ۵۳ درصد کل تولید بود.

عملکرد شرکت های ایرالکو ( اراک) ، المهدی ( بندرعباس) و آلومینای ایران ( جاجرم - خراسان شمالی) در فروردین امسال گویای آن است که بیشترین رشد تولید با رقم ۱۵۹ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته مربوط به هرمزال است که ۶ هزار و ۸۰۹ تن شمش تولید کرد.

همچنین شرکت ایرالکو با تولید ۱۶ هزار و ۱۴۸ تن شمش آلومینیومی افزون بر ۵۳ درصد کل تولید فروردین ۹۹ را به خود اختصاص داد.

علاوه براین کارخانه شمش آلومینیوم «آلومینای ایران» با ظرفیت ۴۰ هزار تن که سال گذشته افتتاح شد، در نخستین ماه امسال یک‌هزار و ۶۳۳ تن تولید داشت.

براساس جداول مورد بررسی، تولید پودر آلومینا در فروردین ۹۹ توسط شرکت آلومینای ایران نیز برابر با ۲۰ هزار و ۸۹۹ تن بود که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸ رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد. 

بنا بر این گزارش، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت که بیست و دوم اردیبهشت ماه جاری از حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری حکم گرفت، در تازه ترین اظهارات خود در زمینه صنعت آلومینیوم گفت: واحد تولید آلومینیوم جنوب «سالکو» که اردیبهشت ماه جاری افتتاح رسمی شد، توانست ظرفیت تولید آلومینیوم کشور را به دو برابر افزایش دهد.

آلومینیوم جنوب که در منطقه لامرد استان فارس واقع شده، در فاز نخست با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن به بهره برداری رسید. 

 

تعداد بازدید : 126

ثبت نظر

ارسال