Fa En دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 19 و 25 دقیقه

کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی/ صادرات و واردات هم با چالش‌های متعددی مواجه است

کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی/ صادرات و واردات هم با چالش‌های متعددی مواجه است

باشگاه آلومینیوم: تولید فویل آلومینیومی در ضخامت‌های خاص، دستگاه‌های مخصوص و پیچیده‌ای را می‌طلبد که تنها شرکت‌های معدودی در کشور، مانند آلومینیوم پارس تکنولوژی تولید آن را در اختیار دارند؛ اما تحریم‌ها، چرخه تولید این شرکت را برهم زده است. تحریم‌ها و عدم حمایت دولت برای تامین مواد اولیه آلومینیومی، موجب افزایش هزینه‌های تولید، کاهش نرخ بهره‌برداری و افزایش قیمت محصول نهایی و در نهایت وارد آمدن خسارات فراوان به شرکت‌های فعال این حوزه شد.

شنبه 16 آذر 1398 ساعت 22:26

به گزارش باشگاه آلومینیوم، آنچه می‌خوانید گفتگویی است با آقای مهندس هوشنگ گودرزی، مدیر تصفیه شرکت آلومینیوم پارس، درباره تاثیر این مشکلات بر روند تولید فویل آلومینیوم که توسط فلزات آنلاین انجام شده است:

تحریم‌ها چه تاثیری بر فعالیت شرکت‌های پایین‌دستی داشته است؟

در حال حاضر، با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، میزان تولید محصولات پایین‌دستی در کشور کاهش یافته است؛ در نتیجه، تولیدات آلومینیوم جنوب که به زودی با ظرفیت 100 هزار تن در سال، بهره‌برداری می‌شود، بدون مصرف خواهد ماند. کاهش مصرف داخلی آلومینیوم به خاطر کاهش فعالیت‌های عمرانی در سال‌های اخیر، اثر تحریم‌ها بر تامین مواد اولیه، کمبود نقدینگی و همچنین کاهش می