ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومینیوم: «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به کارگران بخش آلومینیوم و فولاد وعده داد از آنها در مقابل اعمال احتمالی تعرفه های آمریکا حمایت خواهد کرد.

 به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایرنا، رویترز نوشت: ترودو روز دوشنبه در تماس تلفنی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد حفظ زنجیره پر منفعت تامین بین دو کشور ضرورت دارد.

ترامپ، هفته گذشته گفت که برای واردات فولاد تعرفه ۲۵ درصدی و واردات آلومینیوم تعرفه ۱۰ درصدی تعیین خواهد کرد و این تعرفه‌ها از ماه جاری میلادی اعمال خواهند شد. آمریکا با این حال، بعد از کمپین قوی سازمان‌دهی شده از سوی کانادا برای اعمال نفوذ در این زمینه، این کشور را معاف کرد.

نخست وزیر کانادا بعد از دیدار از کارخانه ذوب آلومینیوم در آلما (Alma) واقع در استان کِبک، که اولین مقصد سفر این هفته وی به یکی از مناطق فولاد و آلومینیوم در کانادا بود، اظهار داشت: ما آمادگی داریم هر اقدامی را که لازم است بکار بندیم.

وی به کارگران گفت ما از شما (در مقابل تصمیم آمریکا) حمایت کردیم و همواره خواهیم کرد.
ترودو در تماس تلفنی با ترامپ از این شهر کانادا، تاکید کرد که حفظ زنجیره تامین بین دو کشور برای حمایت از مشاغل و فعالیت‌های کسب و کار در هر دو سوی مرز ضرورت دارد.
این دومین تماس تلفنی نخست وزیر کانادا با ترامپ با هدف گفت وگو درباره موضوع تعرفه‌ها در مدت یک هفته بوده است.

کانادا به‌عنوان بزرگترین تامین‌کننده فولاد و آلومینیوم آمریکا به همراه مکزیک از تعرفه‌های مالیاتی ترامپ معاف شدند اما دو کشور در صورت شکست در دستیابی به توافقی با دولت ترامپ برای به روز کردن توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی با اعمال چنین تعرفه‌هایی از سوی دولت آمریکا مواجه هستند.

ترودو گفت، کانادا باید اقدامات بیشتری را بکار بندد و واشنگتن را برای اعمال دائمی معافیت‌ها تحت فشار قرار دهد. کانادا تاکید دارد که تعرفه ها به هر دو کشور آمریکا و کانادا آسیب خواهد رساند.
دولت کانادا پیشتر وعده داد در صورت اعمال تعرفه‌های از سوی آمریکا آن را تلافی خواهد کرد اما ترودو از پاسخگویی مستقیم به پرسش ها درباره اقدامات احتمالی کشورش خودداری کرد.
نخست وزیر کانادا همچنین با درخواست رهبران اتحادیه‌های کارگری کِبک برای سخت‌گیری بیشتر در مذاکرات توافق تجارت آزاد نفتا و خروج کانادا از این توافق در صورت شکست در حصول توافقی بهتر مخالفت کرد.

وی در گفت و گو با رادیو کانادا گفت: ما با حسن نیت درباره نفتا مذاکره می کنیم و به این روش ادامه می دهیم اما نمی خواهم رئیس جمهوری (آمریکا) فکر کند که اعمال تعرفه بر فولاد و آلومینیوم کانادا بدون تبعات خواهد بود.

قرار است ترودو با کارگران ناراضی از شهر فولاد هامیلتون در استان اونتاریوی کانادا دیدار کند.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته بدون توجه به هشدار کارشناسان و بنگاه‌های اقتصادی، تعرفه‌های سنگینی بر واردات برخی فلزات از‌جمله فولاد و آلومینیوم اعمال کرد که می‌تواند سرآغاز جنگ تجاری تازه‌ای باشد.

تنها کانادا و مکزیک به‌علت در جریان بودن مذاکرات تجاری توافق نفتا (قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی) از این طرح مستثنی شده‌اند. ژاپن و اتحادیه اروپا ضمن هشدار درباره تبعات چنین تصمیمی خواستار معافیت از آن شده‌اند.

 
 
ارزش ۴/ ۸ میلیارد دلاری صادرات معدنی‌ها (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵)
دستور رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸)
کشورهای بزرگ، بازنده جنگ تجاری (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸)
مصارف محصولات اکستروژن آلومینیوم در صنایع حمل‌و‌نقل ایران (چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵)
خط و نشان کره جنوبی علیه تعرفه‌های جدید دولت آمریکا (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲)
کانادا از کارگران در مقابل تعرفه های آمریکا حمایت می کند (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶)
سید عباس حسینی، مدیرعامل آلومینیوم کاوه خوزستان: عدم وجود متولی در صنعت آلومینیوم، بهانه است (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶)
آلومینیوم در چشم‌انداز ۱۳۹۷ (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰)
نوسانات ارزی، صنعت آلومینیوم را تخریب می‌کند (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶)
پرونده خطوط آلاینده ایرالکو در بهار سال آینده بسته می شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴)
ترامپ برای اروپا شرط گذاشت/حذف تعرفه فولاد و آلومینیوم در صورت حذف تعرفه کالاهای آمریکایی (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵)
تاثیر تعرفه ۱۰ درصدی آلومینیوم امریکا/آيانرخ آلومينيوم شکسته می‌شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲)
بزرگ‌ترين صادرکنندگان آلومينيوم در جهان (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸)
بررسی بازار جهانی آلومینیوم در هفته گذشته /قیمت هر تن آلومینیوم به کمترین مقدار خود در ۳ ماه گذشته رسید (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹)
جنگ تجاري با آمريکا براي اقتصاد جهاني فاجعه مي‌آورد (یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸)
12

تبلیغات