ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: توليدکنندگان محصولات آلومينيومي آمريکا، به دنبال ايجاد سپر تجاري جديدي در مقابل واردات چين هستند و يک شرکت چيني را متهم مي‌کنند که با واردات اين کالا از ويتنام، تعرفه‌ها را دور مي‌زند.به گزارش رويترز، توليدکنندگان محصولات آلومينيومي آمريکا به دنبال ايجاد سپر تجاري جديدي در مقابل واردات چين هستند؛ آنها هولدينگ چاينا ژونگ‌وانگ و شرکت‌هاي تابعه آن را متهم مي‌کنند  که با شگرد وارد کردن محصولات آلومينيوم از ويتنام به آمريکا، تعرفه‌هاي آنتي دامپينگ و آنتي سوبسيد آمريکا را دور مي‌زنند.

در شکايتي که به دپارتمان تجارت آمريکا ارائه شده است، انجمن توليدکنندگان پروفيل‌هاي آلومينيومي آمريکا اعلام کرده‌است که پروفيل‌هاي آلومينيومي شرکت ژونگ‌وانگ چين، قبل از صادر شدن به آمريکا به شرکت تابعه آن يعني «گلوبال ويتنام آلومينيوم» براي عمليات تبديل فرستاده مي‌شود.

طبق داده‌هاي دپارتمان تجارت آمريکا، تعرفه‌هاي وضع شده بر پروفيل‌هاي آلومينيوم چيني در حال حاضر ۱۰۶ درصد هستند.

ژونگ‌وانگ در پاسخ به رويترز اعلام کرد: اين اتهامات همگي بي‌اساس هستند.

اين دادخواست به دنبال برخي فعاليت‌هاي ديگر آمريکا براي ايجاد موانعي بر سر راه واردات آلومينيوم چين انجام شده است که اين، شامل تعرفه‌هاي اوليه دپارتمان تجاري آمريکا بر فويل آلومينيوم چيني و انجام تحقيقات بي‌سابقه دولتي در مورد واردات محصولات ورق‌هاي آلياژي آلومينيوم چيني است.

همچنين دولت و رئيس‌جمهور آمريکا، دونالد ترامپ هم به دنبال ايجاد محدوديت‌هاي کلي بسيار گسترده‌تري بر واردات آلومينيوم به دلايل امنيت ملي هستند .

قرار بر اين است که دپارتمان تجارت از تحقيقات بخش ۲۳۲ خود که در مورد واردات آلومينيوم است، در ۲۲ ژانويه، توصيه‌هايي را براي دولت ترامپ فراهم کند. توصيه‌هايي هم از تحقيقات مشابهي بر روي واردات فولاد، در ۱۶ ژانويه به دولت ترامپ ارائه خواهد شد؛ اما هنوز مشخص نيست که هيچ کدام از اين گزارشات، براي عموم منتشر خواهند شد يا خير؟

ظرفيت بسيار بالاي چين در توليد اين دو فلز، به يک مورد آزاردهنده تجاري براي آمريکا و اروپا تبديل شده و آنها را بر اين داشته است تا گام‌هاي جديدي براي محافظت از صنايع و مشاغل داخلي خود در برابر سيل واردات چين بردارند.

در شکايت انجمن تولييدکنندگان پروفيل آلومينيوم آمده است که شواهدي در دست دارند که شرکت تابعه ژونگ‌وانگ در ويتنام، شکل و فرم پروفيل‌هاي چيني را به شکلي جزيي تغيير مي‌دهد؛ اما ادعا مي‌کند که منشا آنها ويتنامي است.

رئيس اين گروه تجاري، جف هندرسون در بيانيه‌اي گفت: اين تلاش واضح براي فرار از تعرفه و سرازير کردن سيلي از محصولات پروفيل چيني در بازار آمريکا که به شکل ناعادلانه‌اي تجارت مي‌شوند، بايد متوقف شود.

همچنين به گزارش رويترز، در ادامه رويارويي اقتصادي چين و آمريکا؛ چين با اشاره به روند فزاينده سياست‌هاي حمايت‌گرايانه اقتصادي در آمريکا، از اقدام واشنگتن در جلوگيري از واگذاري يک شرکت مالي آمريکايي به چين با استناد به دلايل امنيتي به‌شدت انتقاد کرد.

بر اساس اين گزارش، چين با اشاره به روند فزاينده سياست هاي حمايت‌گرايانه اقتصادي در آمريکا، از اقدام واشنگتن در جلوگيري از واگذاري يک شرکت مالي آمريکايي به چين با استناد به دلايل امنيتي به‌شدت انتقاد کرد.

يک شرکت چيني به نام آنت فايننشال Ant Financial قصد داشت در قالب قراردادي به ارزش يک ميليارد و دويست ميليون دلار شرکت بين المللي ماني گرام MoneyGram آمريکا را خريداري کند ولي اين برنامه هفته گذشته پس از مخالفت هيئت دولت آمريکا با فروش اين شرکت به چين بنا به نگراني هاي امنيتي ملغي اعلام شد.

اين يکي از بزرگترين توافقنامه هاي چين به شمار مي‌رفت که از زمان روي کار آمدن ترامپ در آمريکا با مشکل روبرو شده است.

گائو فنگ سخنگوي وزارت بازرگاني چين در واکنش به اين موضوع اعلام کرد: «ما اخيرا شاهد رشد احساسات حمايت گرايانه در آمريکا بوده ايم و چين به ويژه درباره استناد کشورها به موضوع نگراني هاي امنيت ملي به عنوان حربه اي براي مسدود کردن سرمايه گذاري خارجي به شدت احساس نگراني مي کند.»

آنت فايننشال از شرکتهاي تحت مالکيت گروه سرمايه گذاري اينترنتي علي باباي چين به شمار مي رود. 
در ضربه اي ديگر به برنامه هاي بلندپروازانه شرکتهاي چيني، توافقنامه شرکت فناوري هوآوي چين با شرکت آمريکايي AT&T براي فروش گوشي هاي هوشمند چيني به آمريکا با استناد به نگراني هاي امنيتي لغو شد.

اين اقدامات در حالي صورت مي گيرد که آمريکا اتخاذ چندين اقدام تازه مبني بر اعمال تعرفه هاي گوناگون را در هفته هاي آينده در دست بررسي دارد که اجراي آنها موجب اعمال محدوديت هاي گسترده تر بر واردات فولاد و آلومينيوم و اقدامات تنبيهي عليه چين خواهد شد.

 
 
با سرمايه‌گذاري يک شرکت بخش خصوصي: زنجيره تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع فلزي توسعه مي‌يابد (دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹)
رشد نسبي قيمت فلزات پايه در سال ۲۰۱۸ (دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸)
قيمت آلومينيوم در بازار ( روز شنبه ۹۶/۱۰/۲۳ ) (شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷)
خط پنجم آلومينيوم اراک بهينه سازي مي شود (شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶)
دور جديد رويارويي تجاري آمريکا و چين/ ايجاد سپر تجاري جديدي در مقابل واردات چين /واردات آلومنيوم چيني ممنوع شد (شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰)
تحقيق و تفحص از آلومينيوم المهدي و هرمزال کليد خورد/گزارش نهايي پرونده به قوه قضاييه ارسال مي شود (سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴)
برگزاري تور صنعتي بازديد از کارخانه آلومينيوم ايران (سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵)
تايوان و تايلند، مهم‌ترين بازارهاي شمش آلومينيوم آلياژي امارات (دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲)
راه اندازي کارخانه ۳۰۰ هزارتني آلومينيوم جنوب در سال ٩٧ (دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱)
قيمت آلومينيوم در بازار روز یکشنبه ۹۶/۱۰/۱۷ (یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹)
آيا ايرالكو برنامه‌اي براي كاهش قيمت بيلت دارد؟ (یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸)
تصویب گزارش حسابرسی آلومینیوم جنوب در مجمع سالانه (یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵)
حمايت کرباسيان از تصميم شوراي رقابت مبني برمعاملات آلومينيوم فقط از طريق بورس کالا (یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶)
‎قيمت آلومينيوم در بازار (روز شنبه ۹۶/۱۰/۱۶ (شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸)
واردات شمش‌های خالص آلومینیومی، ۶۱ درصد صادرات کشور! (شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷)
12

تبلیغات