Fa En چهارشنبه 10 آذر 1400 ساعت 9 و 51 دقیقه
دستگاه‌های تولیدی کارخانه اروند چرخ پس از ۳ سال از گمرک رفسنجان ترخیص شد

باشگاه آلومینیوم: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با هماهنگی گمرک، بانک کشاورزی و بازرسی کل استان کرمان توانستیم محموله ۱۰ میلیارد تومانی مورد نیاز کارخانه تولید رینگ آلومینیوم را که ۳ سال پیش از کشورهای آلمان و ایتالیا خریداری و در گمرک رفسنجان متوقف شده بود ترخیص کنیم.

آیا «تاش» به آلومینای جاجرم بازمی‌گردد؟

باشگاه آلومینیوم: معدن تاش در استان سمنان یکی از معادنی است که پروانه بهره‌برداری آن متعلق به شرکت آلومینای جاجرم است اما از سال ۹۸ دیگر اجازه برداشت از این معدن به شرکت مذکور داده نشد.

تقاضا براي آلومينيوم كربن-پايين بيش از موجودي اين محصول است

باشگاه آلومینیوم: عبدالناصربن کالبان -مدیر اجرایی شرکت اماراتز گلوبال- در یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت: در پایان سال 2020، شاهد افزایشی‌شدن نرخ تقاضا برای فلز آلومینیوم بودیم. این درحالی است که موجودی آلومینیوم کربن-پایین در بازار جهانی با کاهش مواجه بوده است."

معامله 6200 تن شمش آلومينيوم در بورس كالا

باشگاه آلومینیوم: یکشنبه 7 مهر‌ماه 1400، 6200 تن انواع شمش با خلوص‌ و وزن‌های متفاوت و 495 تن بیلت در تالار اصلی بورس کالا عرضه شد.

توليد جهاني آلومينا در ماه اكتبر سال جاري

باشگاه آلومینیوم: تولید جهانی آلومینا در ماه اکتبر سال جاری 11.601 میلیون تن اعلام شد که نسبت به سال گذشته در همین دوره 1.1 درصد رشد داشته است. از این میزان تولید 632 هزار تن آلومینای شیمیایی و 10.969 میلیون تن آلومینای متالورژی بوده است. همچنین تولید روازنه بوکسیت در ماه اکتبر 374.2 هزار تن اعلام شده است.

راه‌اندازی خط آندایز طلایی صنایع آلومینیوم ماندگار

باشگاه آلومینیوم: شرکت صنایع آلومینیوم ماندگار به تازگی با راه‌اندازی خط آندایز طلایی خود، قدم دیگری در راستای افزایش تنوع محصولات خود و رضایتمندی مشتریان برداشته است.

ایرالکو همواره بر مسئولیت اجتماعی خود پایبند است‌

باشگاه آلومینیوم: مدیر ارتباطات شرکت آلومینیوم ایران گفت: ایرالکو به عنوان یک واحد صنعتی همواره بر مسئولیت اجتماعی خود پایبند است‌.

به زودی صفر تا ۱۰۰ «آند» در داخل کشور تولید می‌شود

باشگاه آلومینیوم: مهندس غفاری مدیرعامل شرکت کربن صنعت امیرکبیر و مجری پروژه آندسازی در جمع خبرنگاران گفت: از سوی شرکت ایرالکو جهت ساخت و تجهیز پروژه آندسازی زمینی به مساحت 150 هکتار در شهرک صنعتی خیرآباد خریداری شده که 25 هکتار آن در فاز اول به کارخانه آندسازی تخصیص داده شده،کارخانه آند سازی متشکل از 7 بخش اصلی و شامل 26 ساختمان میباشد که هر یک از آنها سرویس دهنده بخشی از فرآیند آندسازی را عهده دارهستند .

عوامل ماکرو اقتصادی سکان قیمت آلومینیوم را به‌دست گرفته‌اند

باشگاه آلومینیوم: طی هفته گذشته عوامل ماکرو اقتصادی حاکم بر بازار تغییراتی را در قیمت فلز آلومینیوم ایجاد کردند. از جمله این تغییرات می‌توان به انفجار در واحد ذوبی در ینان چین اشاره نمود که افزایش موقت قیمت آلومینیوم را هم در بورس شانگهای و هم بورس فلزات لندن به‌همراه داشت.

مروری بر عملکرد فنوال

باشگاه آلومینیوم: گزارش عملکرد و فعالیت شرکت نورد آلومینیوم منتشر شد.

استراتژی صنعت آلومینیوم کشور ناکام ماند

باشگاه آلومینیوم: صنایع بالادستی آلومینیوم تولیدکننده شمش، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستند. با ورود آلومینیوم جنوب به بازار طی سال گذشته، این بازار با کمبود مواد اولیه بیشتری مواجه شده است.

افزایش ۷۵ درصدی تولید آلومینیوم در کشور

باشگاه آلومینیوم: با راه اندازی کامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب و تولید ۳۰۰ هزار تن محصول، ۷۵ درصد به ظرفیت تولید این محصول در کشور افزوده می‌شود.

انفجار در واحد ذوب ینان چین، افزایش قیمت آلومینیوم را به‌همراه داشت

باشگاه آلومینیوم: کاهش قیمت فلز آلومینیوم در بورس فلزات لندن که از اواخر سپتامبر آغاز شد، در تاریخ 19 نوامبر همراه با انفجار در واحد ذوبی در استان ینان چین متوقف شد.

افزایش ماهانه تولید آلومینیوم در اکتبر 2021

باشگاه آلومینیوم: تولید جهانی آلومینیوم در ماه اکتبر سال جاری به 5.689 میلیون تن رسید

دلهره قیمتی در بازار جهانی آلومینیوم دیده می‌شود

باشگاه آلومینیوم: کاهش ذخایر آلومینیوم قابل تحویل در بورس‌‌‌های کالایی دنیا، افت هزینه و تعدیل بحران انرژی در فاز کوتاه‌مدت، شیوع موج جدید کرونا در کشورهای اروپایی و احتمال ازسرگیری قرنطینه سراسری در کشورهای این منطقه و استمرار بحران بدهی شرکت‌های ساخت‌‌‌وساز چینی، مهم‌ترین مولفه‌های اثرگذار بر بازار آلومینیوم در بازارهای جهانی بود.

سلول احیا شماره 200 مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب وارد مدار تولید شد

باشگاه آلومینیوم: باحضور دکتر نیکزاد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، دکتر موسوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی، مهندس زحمتکش مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، جمعی دیگر از مسوولان ارشد کشوری، استانی و محلی، سلول احیا شماره 200 مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب وارد مدارتولید شد.

نخستین کارخانه ورق ضخیم آلومینیوم کشور در جاجرم ایجاد می‌شود

باشگاه آلومینیوم: نماینده مردم شهرستان خراسان شمالی از ساخت اولین کارخانه تولید ورق ضخیم آلومینیوم کشور در خراسان شمالی و در شهرستان جاجرم خبر داد.

هجوم خريداران به بورس كالا براي خريد آلومينيوم

باشگاه آلومینیوم: یکشنبه 30 آبان‌ماه 1400، 6850 تن انواع شمش با خلوص‌ و وزن‌های متفاوت و 475 تن بیلت در تالار اصلی بورس کالا عرضه شد.