Fa En دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 19 و 43 دقیقه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان:

طرح‌های توسعه‌ای خاصی برای تولید آلومینیوم در نظر گرفته شده است

 طرح‌های توسعه‌ای خاصی برای تولید آلومینیوم در نظر گرفته شده است

باشگاه آلومینیوم: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در مورد پروژه جاری آلومینیوم و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این زمینه، گفت: قرار است شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) در منطقه لامرد، آلومینیوم تولید کند و نیاز به آلومینا دارد که برای تولید و انبار آن، در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان سرمایه‌گذاری شده است تا بخشی از واردات و صادرات این کارخانه توسط منطقه ویژه پارسیان انجام شود.

شنبه 18 آبان 1398 ساعت 21:52

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از فلزات آنلاین مسعود پاکزاد در گفت‌وگو با این پایگاه خبری، در خصوص تهیه و تامین مواد اولیه، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و مشکلاتی که برای تامین مواد اولیه آلومینیومی در کشور داریم، البته باید با تدبیر و درایت بیشتری در این زمینه کار کنیم. در طرح جامع منطقه، ظرفیت توسعه و سرمایه‌گذاری برای تولید آلومینیوم در نظر گرفته شده و قصد داریم حرکت هدفمندی را شروع کنیم تا سریع‌تر به هدف برسیم.

وی در ادامه بیان کرد: معادن بوکسیت در کشور معدود است و بخش زیادی از آلومینای مورد نیاز، وارداتی است؛ به گونه‌ای که آلومینیوم جنوب (سالکو)، آلومینیوم المهدی و هرمزگان، آلومینای مورد نیاز خود را وارد می‌کنند و با توجه به شرایط که بر اثر تحریم‌ها ایجاد شده است، مشکلاتی نیز برای واردات این ماده اولیه وجود دارد.

مدیرعامل من