Fa En پنجشنبه 1 آبان 1399 ساعت 7 و 20 دقیقه

هیندالکو نخستین شرکت مصرف‌کننده 100 درصدی گل قرمز

هيندالكو نخستين شركت مصرف‌كننده 100 درصدي گل قرمز

باشگاه آلومینیوم: گل قرمز یا همان لجن قرمز رسوب صنعتی حاصل تولید آلومینا بوده که حاوی مقادیر زیادی TiO2 است. در شرایط معمولی به‌ازای هر تن آلومینای تولیدشده از فرآیند باید، یک تن گل قرمز تولید شود. بنابراین با حجم زیاد گل قرمز تولیدشده در این فرآیند، درصورت استفاده مفید از این محصول نه‌تنها می‌توان چرخه‌ی اقتصادی مفیدی داشت، بلکه کاهش آلودگی زیست‌محیطی را نیز به همراه دارد.

پنجشنبه 13 شهریور 1399 ساعت 9:9

به‌گزارش باشگاه آلومینیوم، شرکت هیندالکو به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های دست‌اندرکار صنعت آلومینیوم ادعا کرده است که 100 درصد گل قرمز حاصل از فرآیند تولید آلومینا را مورد استفاده قرار داده است.

این شرکت هندی نخستین شرکتی است که 100 درصد از گل قرمز تولیدشده خود را مورد استفاده قرار داده است.

به‌گفته‌ی این شرکت هندی، 2/1 میلیون تن از گل قرمز تولیدی این شرکت به شرکت آلتراتک (Ultratech) که در صنعت سیمان فعال است، فروخته شده است. گل قرمز حاصل از تولید آلومینا دارای مقادیر بالایی اکسید آهن است. استفاده از گل قرمز در صنعت سیمان موجب کاهش مصرف منابع طبیعی شده و بازگشت اقتصادی بالا را به همراه دارد.

شرکت هیندالکو اعلام نموده که هدف نهایی این شرکت، تولید 5/2 میلیون تن پسماند حاصل از فرآوری بوکسیت و به‌کارگیری آن در صنایع مختلف است.

سالانه 160 میلیون تن گل سرخ تولید می‌شود. به‌گفته‌ی شرکت هیندالکو بهره‌برداری از این میزان گل سرخ نه‌تنها به نفع محیط زیست است، بلکه صنایع مختلف ازجمله صنعت سیمان‌سازی می‌توانند از آن بهره‌برداری اقتصادی بالایی داشته باشند. جایگزین‌سازی گل‌سرخ به‌جای لاتریت در صنعت سیمان، دستاورد بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.

این شرکت هندی بخشی از گروه آدیتیابیرلا (Aditya Birla) بوده و از سال 1958 فعال است. درآمد این شرکت در سال 2019، 18 میلیارد دلار بوده است.

تعداد بازدید : 145

ثبت نظر

ارسال