Fa En دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 19 و 57 دقیقه

ساخت کارخانه آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داد

ساخت کارخانه آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داد

باشگاه آلومینیوم: عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است پودر آلومینا تُنی ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد اما پس از ساخت کارخانه،شمش آلومینیوم جاجرم این رقم به یعنی بیش از ۵ برابر افزایش می‌یابد.

چهارشنبه 2 مرداد 1398 ساعت 20:45

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از خانه ملت، علی قربانی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با این خبرگزاری درباره وضعیت تولید آلومینیوم در کشور گفت: به تازگی کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم با ۹۴ میلیون یورو اعتبارات ارزی و ۲ هزار میلیارد ریال (معادل ۲۰۰ میلیارد تومان) به بهره‌برداری رسید.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از اینکه کارخانه شمش آلومینیوم راه‌اندازی شود، جاجرم تنها پودر آلومینا تولید کرده و علاوه بر تامین نیاز داخلی بخشی از آن به خارج از کشور صادر می‌شد.

وی اظهار کرد: پودر آلومینا تُنی ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد اما پس از ساخت کارخانه شمش به بیش از ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار یعنی بیش از ۵ برابر فروخته می‌شود.

تولید سالانه ۴۰۰ هزار تُن شمش آلومینیوم در فاز اول کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داده است، اضافه کرد: در فاز اول سالانه ۴۰ هزار تُن شمش آلومینیوم تولید می‌شود که با قیمت فعلی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد و ۱۵ درصد این مبلغ سود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: با راه اندازی فاز دوم و سوم این کارخانه تا ۱۲۰ هزار تن شمش آلومینیوم سالانه تولید می‌شود.

صادرات شمش آلومینیوم در دستور کار کارخانه جاجرم قرار دارد

قربانی با بیان اینکه