Fa En دوشنبه 31 شهریور 1399 ساعت 13 و 17 دقیقه

درباره ساخت آلومینیوم سبز بیشتر بدانید

درباره ساخت آلومینیوم سبز بیشتر بدانید

باشگاه آلومینیوم: صنعت فلز آلومینیوم بیشترین میزان مصرف انرژی را به خود اختصاص می‌دهد و این در حالی است که بیشتر تولیدکنندگان آن از سوخت فسیلی به منظور عملیات ذوب استفاده می‌کنند و تنها تعداد کمی از شرکت‌ها به جای آن از Hydropower استفاده می‌کنند تا آنچه را که ما از آن به عنوان «آلومینیوم سبز» یاد می‌کنیم تولید شود.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 14:56

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از گسترش نیوز، با از دست رفتن تقریبی نیمی از صنعت آلومینیوم تولید‌کنندگان این بخش در خلوت خود آرزو می‌کردند که‌ای کاش به دنبال ساختن چیز دیگری می‌رفتند. برطبق تحلیلگران UBS Group AG اقدام دیگری غیر از ساخت آلومینیوم می‌تواند ایده خوبی باشد.

 

آلومینیوم سبز با هیدروپاور

صنعت فلز آلومینیوم بیشترین میزان مصرف انرژی را به خود اختصاص می‌دهد و این در حالی است که بیشتر تولیدکنندگان آن از سوخت فسیلی به منظور عملیات ذوب استفاده می‌کنند و تنها تعداد کمی از شرکت‌ها به جای آن از Hydropower استفاده می‌کنند تا آنچه را که ما از آن به عنوان «آلومینیوم سبز» یاد می‌کنیم تولید شود.

Daniel Major تحلیلگر UBS در یادداشتی نوشت: این گروه ممکن است در جهت بهتر کردن افزایش اعتبار محیطی و کاستن از ظرفیت مازاد خود با تغییر فناوری ذوب آلومینیوم و جایگزین کردن آن با هیدروژن اقدام کند.

اغلب افراد بر این باورند که فرآیند ذوب آلومینیوم بیشترین میزان مصرف‌ انرژی آن هم در مقیاس بزرگ در بخش فلزات و معدن دارد. درحال‌حاضر این سوال مطرح است که آیا می‌توان با بهره‌گیری از هیدروژن به الکتریسیته سبز در آینده امیدوار بود؟‌

گرک بارکر رئیس اجرایی En+ Group International PJSC یکی از تولیدکنندگان کم کربن متعهد به ساخت آلومینیوم سبز است. گسترش‌ ظرفیت‌‌ها در نسل جدید تولید برق و رشد تقاضا برای استفاده از هیدروژن می‌تواند گزینه بهتری باشد.

بارکر در یادداشتی عنوان کرد: تعهد این شرکت به تولید آلومینیوم سبز در صورت انجام یک پروژه اقتصادی موفق، نباید مانعی برای گسترش و ظرفیت بیشتر نیروگاه‌های آبی ما در آینده به منظور تأمین نیاز به هیدروژن در بازارهای دیگر شود.

در حالی که بهره‌گیری از نیروگاه‌های آبی از سوی تولید‌کنندگان آلومینیوم سبز مزیت محسوب می‌شود. بسیاری هنوز هم در تلاشند تا مسیر سودآوری را با خراب کردن بازار از جمله ایجاد دفتر سفارشات و نگرانی از ویروس‌کرونا منحرف سازند.

هزینه بالای انرژی و تعطیلی کارخانه‌ها

گروه Rio Tinto که یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان در جهان به شمار می‌رود این ماه تصمیم گرفت به استناد هزینه‌های انرژی که برای ذوب آلومینیوم صرف می‌شود و عدم سودهی، کسب و کار خود در نیوزیلند را متوقف سازد. همچنین ممکن است تا کارخانه‌های ایسلند نیز در همین جهت حرکت کنند مگر اینکه بتوانند انرژی جایگزین بهتری به‌دست آورند.

در همین حال باید توجه داشت که جهان به سوخت‌های فسیلی وابسته‌ است و استفاده از هیدروژن به عنوان راه‌حل جایگزین که بتواند سوخت مورد نیاز را تامین سازد درحال‌حاضر به عنوان یک راه‌حل به سرعت در حال جذب است. هیدروژن می‌تواند همانند سوخت‌های فسیلی ذخیره شود و زمانی که در فرآیند تولید از آن استفاده شود خروجی آن تنها آب خواهد بود. در بازارهایی مانند اروپا، سرمایه‌گذاری در انرژی مبتنی بر هیدروژن با توجه به ایجاد یک بستر انگیزشی سبز در حال افزایش است.

حضور قدرتمند آلمان در راه‌اندازی نیروگاه هیدروژنی

هیدروژن سبز، که یک انرژی تجدیدپذیر به شمار می‌رود و تنها خروجی آن قطرات آب خواهد بود. هنوز یک راه‌حل تجاری قابل اطمینان به شمار نمی‌رود. با این حال آلمان ماه گذشته با صدور مجوزی اعلام کرد که بنا دارد تا با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد یورویی (۱۰.۵ میلیارد دلاری) یک نیروگاه هیدروژنی با ظرفیت ۱۵ گیگاوات تا سال ۲۰۴۰ احداث کند.

درواقع اعطای مجوز و تعیین بودجه از سوی آلمان برای ساخت و ایجاد این نیروگاه یک چشم‌انداز به شمار می‌رود. درواقع این کشور با این اقدام به دنبال آن بوده که خود را به‌عنوان دارنده فناوری و تأمین‌کننده انرژی در جهان معرفی کند.

تعداد بازدید : 145

ثبت نظر

ارسال