Fa En شنبه 14 تیر 1399 ساعت 10 و 24 دقیقه

انتقاد رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم از نبود هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی/ دولت بهبود فضای کسب و کار و نظرات بخش خصوصی در مصوبات را جدی بگیرد

انتقاد رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم از نبود هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی/ دولت بهبود فضای کسب و کار و نظرات بخش خصوصی در مصوبات را جدی بگیرد

باشگاه آلومینیوم: رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم با انتقاد از نبود هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی، از مسئولان درخواست نمود، بهبود فضای کسب و کار و اعمال نظرات بخش خصوصی در مصوبات را جدی بگیرند.رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم با انتقاد از نبود هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی، از مسئولان درخواست نمود، بهبود فضای کسب و کار و اعمال نظرات بخش خصوصی در مصوبات را جدی بگیرند.

پنجشنبه 25 مهر 1398 ساعت 0:9

*** انتقاد رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم از دولت

 به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از خبرگزاری صنایع، هوشنگ گودرزی در حاشیه جلسه وزیر صنعت با فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران و در گفت‌وگویی با این خبرگزاری، پیرامون مهمترین چالش صنعت کشور در حال حاضر، اظهار داشت:

میان ارگان‌های مختلف در داخل دولت هماهنگی مناسبی وجود ندارد که این مسئله در نوبه خود یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت کشور محسوب می‌شود.

ابتدایی‌ترین مسئله‌ای که فعالان اقتصادی احتیاج دارند این است که ارگان‌های دولتی، مانند بانک مرکزی، وزارت صنعت و وزارت اقتصاد به یک هماهنگی داخلی برسند تا مصوبات و بررسی‌هایی که انجام‌شده، اجرایی شود.

وی در ادامه افزود:

به عنوان مثال اقداماتی برای تسهیل امر صادرات در کشور انجام می‌شود ولی در مقابل بانک مرکزی با صدور دستورالعملی موجب سخت‌تر شدن شرایط صادرات کشور می‌شود، بنابراین یکی از بزرگترین چالش‌های صنعت کشور در درون خود دولت است.

*** انتظارات بخش خصوصی از دولت

 رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در پیرامون انتظارات بخش خصوصی از دولت، گفت:
یکی از انتظارات بخش خصوصی از دولت این است که در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها اصول قانون بهبود فضای کسب و کار رعایت و اجرا شود.

همچنین انتظار می‌رود دولت در تصمیم‌گیری‌ها از تشکل‌ها نیز نظرخواهی کرده و بر اساس آن برنامه‌ریزی و مصوبات را صادر کند.

 

*** مشکلات صنعت آلومینیوم

 گودرزی در ادامه پیرامون مشکلات صنعت آلومینیوم با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از مواد اولیه صنعت آلومینیوم وارداتی است، گفت:

امکانات لازم برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت آلومینیوم به کشور وجود ندارد که این مسئله نیز یکی از عمده چالش‌های موجود در صنعت کشور و صنعت آلومینیوم محسوب می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: مشکل دیگر صنعت آلومینیوم قیمت مواد اولیه تولیدکنندگان پایین‌دستی بیشتر از عرف دنیا است که این مسئله نیز موجب خواهد شد، قیمت تمام شده محصولات تولیدی بالا باشد.

*** جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در پایان با اشاره به اینکه واردات محصولات مشابه داخل، یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان کشور است، اظهار داشت:
متاسفانه هنوز از واردات محصولاتی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود بصورت کامل جلوگیری بعمل نیامده که درنتیجه این چالش مهم، تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر با معضل رقابت با کالاهای وارداتی ارزانتر مواجه هستند که برای کمک به تولید و تولیدکننده، مسئولان باید هرچه زودتر به این مسئله توجه و اقدامات لازم و قاطع را در این خصوص انجام دهند.

 

 

 

تعداد بازدید : 287

ثبت نظر

ارسال