Fa En دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 3 و 10 دقیقه

استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد

استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد

باشگاه آلومینیوم: استاندار مرکزی با بیان اینکه ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد گفت: ۹۸ درصد سوخت نیروگاه شازند با انرژی پاک تامین می‌شود.

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 17:4

به‌گزارش  باشگاه آلومینیوم  به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدعلی آقازاده شامگاه دوشنبه بیستم اسفند 97 در نخستین همایش استانی صنعت و خدمات سبز استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست استان اظهار داشت: با تلاش  تولیدکنندگان و صنعتگران استان مرکزی شاهد کاهش تعداد روزهای آلوده این کلانشهر هستیم به گونه‌ای که در شهرستان اراک تعداد روزهای آلوده از 68 روز به 48 روز معادل 20 درصد کاهش پیدا کرده، همچنین روزهای آلوده سال گذشته نیز نسبت به سال قبل از آن حدود 30 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در سال 95 در مجموع 105 روز آلوده داشتیم، هم‌اکنون 50 درصد از صنایع بزرگ استان که زمانی منشا آلودگی بودند بر اساس گواهی منابع قانونی، اصلاح  و به صنعت سبز تبدیل شده‌اند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در 6 سال گذشته شاهد بودیم که 50 درصد انرژی نیروگاه شازند از مازوت تامین می‌شد که هم‌اکنون با فعالیت و اقدامات دولت تدبیر و امید 98 درصد سوخت این صنعت از انرژی پاک تامین می‌شود.

آقازاده بیان کرد: در آلومینیوم‌سازی اراک(ایرالکو) دیگ‌های قدیمی وجود داشت که با اقدامات و همکاری‌های انجام شده در استان 700 دیگ قدیمی ایرالکو در این مدت استاندارد‌سازی و با دیگ‌های جدید تعویض شده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های استان، باید تولیدکنندگان و مسئولان استان با انرژی بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در راستای برطرف کردن مشکلات معیشتی و دغدغه‌های مردم تلاش کنند تا در شرایطی که فروش نفت با مشکل روبه‌رو شده با حمایت از بخش خصوصی زمینه افزایش صادرات محصولات این بخش فراهم شود.

 

تعداد بازدید : 394

ثبت نظر

ارسال