Fa En پنجشنبه 3 تیر 1400 ساعت 17 و 5 دقیقه

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان:

آلومینیوم المهدی شرکتی توانمند و با روحیه جهادی است

آلومینیوم المهدی شرکتی توانمند و با روحیه جهادی است

باشگاه آلومینیوم- فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان: آلومینیوم المهدی شرکتی توانمند و با روحیه جهادی است

شنبه 11 اردیبهشت 1400 ساعت 14:29

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از روابط عمومی المهدی، به مناسبت هفته کار و کارگر سردار پاسدار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان به همراه سروان پاسدار امیر ارسلان شهبازی رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با حضور در شرکت آلومینیوم المهدی ضمن افتتاح ساختمان جدید پایگاه مقاومت بسیج این مجموعه تولیدی، با مدیرعامل این شرکت دیدار کردند.

کارگران نیروی مولد و محرک اقتصاد هستند

سردار پاسدار اباذر سالاری در دیدار با مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی با تبریک گرامیداشت هفته کار و کارگر، اظهار کرد: پرسنل و کارگرانی که در این جبهه و منطقه سخت عملیاتی اقتصادی که با روحیه جهادی و بسیجی وار خدمت ‌می‌کنند به عنوان یک مجاهد در راه خدا هستند.

وی در ادامه افزود: باید بر دستان همه کارگرانی که برای کسب روزی حلال که در موقعیت‌های مختلف و طاقت فرسا مشغول به فعالیت هستتد بوسه زد، زیرا کارگران سرمایه‌های اصلی و نیروی محرک اقتصاد کشور هستند و بسیجی بودن صرفا به داشتن کارت بسیج نیست بلکه هر کسی که با روحیه جهادی برای کسب روزی حلال تلاش ‌می‌کند یک بسیجی است.

این شرکت دارای کارکنان و مدیران جهادی و ارزشی است

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به بازدیدی که چند سال پیش از این مجموعه تولیدی داشته بود، گفت: در آن برهه از زمان شاهد مشکلات بسیاری در حوزه تولیدات شرکت، امنیت شغلی کارکنان و اخراج کارگران... بودم که موجب دغدغه فکری کارکنان و همه مسوولان شده بود که با سپردن مدیریت این مجموعه تولیدی به گروه مپنا و مدیران ارزشی شاهد رفع شدن مشکلات، توسعه و رونق بیش از بیش این مجموعه در استان و حتی در سطح کشوری هستیم.

وی با بیان اینکه افزایش چندین برابری ظرفیت و جهش تولید این شرکت درعمل کار آسانی نیست، خاطر نشان کرد: عمل کردن به معنای واقعی کلمه به این امر خطیر جز با روحیه جهادی و اراده قوی امکان پذیر بوده و خوشبختانه همه کارکنان و به خصوص مدیران این مجموعه مهم از این شاخص‌ها برخودار هستند.

سردار سالاری اضافه کرد: آلومینیوم المهدی شرکتی توانمند و با روحیه جهادی است و آمارهای افزایش چندین برابری و درصدی ظرفیت تولید این مجموعه خود بیانگر این امر مهم و خطیر است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان یکی از مشکلات مهم و کلیدی در استان را موضوع اشتغال جوانان خواند و عنوان کرد: این استان سرشار از ظرفیت‌ها در زمینه‌های مختلف است که با همت، پیشتکار جهادی، افزایش خط تولید و توجه بیشتر به صنایع پایین‌‌دستی و... زمینه رونق تولید به خصوص برای جوانان توانمند این استان محقق ‌می‌شود.

وی یکی از ظریفت‌های راهبردی و اثر گذار در زمینه اشتغال و جذب جوانان را توجه مضاعف به توسعه ورونق صنایع پایین‌‌دستی دانست و افزود: صنایع پایین‌‌دستی بازار کار و ارزش افزوده بسیار خوبی را دارد و باید به صورت جدیت این امر دنبال شود تا به نتیجه برسد و با روحیه که در بین مدیران و کارکنان شرکت آلومینیوم المهدی وجود دارد زودتر این مهم به نتیجه ‌می‌رسد.

توجه به محرومین و نیازمندان

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود توجه و کمک به محرومین و نیازمندان در قالب مسوولیت‌های اجتماعی یا هر عناوین دیگری پرداخت و گفت: متاسفانه برخی از محرومین در مضیقه بسیار شدیدی قراردارند و این را ‌می‌طلبد پیش از پیش به محرومین رسیدگی شود و مجموعه سپاه از بدنه خود و با تاسیس صندوق حضرت زهرا (س) و با تخصیص بخشی از حقوق کارکنان به این امر خداپسندانه آغاز کرده است.

وی در پایان یادآور شد: سپاه استان در سال گذشته علاوه بر ماموریت‌های اصلی و امنیتی خود 455 هزار بسته معیشتی با کمک و مشارکت خیرین و بنگاه‌های اقتصادی و... بین محرمین و نیازمندان توزیع کرده است.

حمید مهتدی مدیر عامل شرکت آلومینیوم المهدی نیز در ابتدای این دیدار، گفت: جا دارد از همکاری و حمایت‌های خوب و شایسته مجموعه سپاه با این شرکت قدردانی و تشکر کنم.

رشد 88 درصدی و اشاره مقام معظم رهبری به این امر

وی در ادامه افزود: زمانی که مدیریت آلومینیوم المهدی به گروه مپنا در بهمن ماه سال 97 واگذار شد تولید یک ماه گذشته این شرکت چهار هزار تن بود و این رقم در سال 98 به87 هزار تن رسید.

حمید مهتدی در همین رابطه اضافه کرد: در سال 99 با تلاش و همت همه کارکنان این مجموعه توانستیم رقم تولید این شرکت را به 163 هزار تن برسانیم که این افزایش تولید، رشد 88 درصدی را نشان ‌می‌دهد و مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود به این جهش تولید در حوزه آلومینیوم اشاره داشتند.

مدیر عامل شرکت آلومینیوم المهدی به برنامه تولید این شرکت در سال 1400 اشاره کرد و بیان داشت: در برنامه سال جاری تولید 220 هزار تن را در برنامه داریم که رقم بسیار بالای است و با توکل بر خداوند و تلاش همه بخش‌های این شرکت محقق ‌می‌شود.

توسعه و رونق صنایع یایین‌‌دستی یکی از برنامه‌هاست

وی، توجه به صنایع پایین‌‌دستی را یکی از کارهای مهم در زمینه رونق تولید، اشتغال جوانان و برنامه‌های این شرکت دانست و عنوان کرد: متاسفانه در استان هرمزگان نزدیک به 20 سال از احداث و فعالیت شرکت آلومینیوم ‌می‌گذرد و فقط تعداد دو واحد پایین‌‌دست آن هم از ضایعات این کارخانه استفاده ‌می‌کنند دایر است آن هم و از شمش استفاده ن‌می‌شود.

مهتدی با بیان اینکه در استانی مانند مرکزی حدود 50 درصد صنایع پایین‌‌دستی آلومینیوم وجود دارد و در استان دیگری حتی یک درصد از این هم وجود ندارد، افزود: این را ‌می‌طلبد تا دراین مسیر گام‌های عملی برداشته شود تا شاهد رونق بیشتر این صنایع پایین‌‌دستی در استان باشیم وامسال قصد داریم با حمایت‌های استانداری و سازمان صمت قدم‌های اوایه را برداریم و این حق استان است تا از تولیدات و صنایع پایین‌‌دستی برخوردار و بهره مند شود.

لازم به ذکر است، ساختمان جدید پایگاه مقاومت بسیج شرکت المهدی با حضور فرمانده سپاه امام سجاد و رییس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد استان هرمزگان افتتاح شد و از مدیرعامل این شرکت توسط فرمانده سپاه امام سجاد (ع) تجلیل به عمل آمد.

تعداد بازدید : 154

ثبت نظر

ارسال