Fa En دوشنبه 18 اسفند 1399 ساعت 10 و 6 دقیقه

واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی سراسر فساد و تضییع حقوق مردم بود؛

آلومینیوم المهدی از نابودی نجات یافت

آلومینیوم المهدی از نابودی نجات یافت

باشگاه آلومینیوم:نماینده مردم حوزه مرکزی استان‌ هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی سراسر فساد بود گفت: ظرف مدت کمتر از دو سال فعالیت این واحد افزایش یافت و این کارخانه از نابودی نجات پیدا کرد.

شنبه 20 دی 1399 ساعت 23:52

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از تسنیم، احمد مرادی در بازدید از کارخانه آلومینیوم المهدی و دیدار با مدیرعامل این کارخانه با ابراز رضایت از ابطال واگذاری پیشین آلومینیوم به بخش خصوصی اظهار داشت: واگذاری قبلی به بخش خصوصی سراسر ایراد و فساد و تضییع حقوق مردم بود که این مسئله برای هر کسی قابل لمس بود.

وی افزود: در آن زمان کنار تضییع حقوق بیت‌المال شاهد معضل ناکارآمدی و جو خفقان میان کارگران هم بودیم که هر روز کارخانه را به‌سمت ورشکستگی نزدیک‌تر می‌کرد.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: این مسئله تا جایی پیش رفت که در آخرین روزها فقط 106 دیگ این کارخانه فعال بود و نیروهای بسیاری از کار اخراج شده بودند.

مرادی تصریح کرد: به‌فضل خدا و پیگیری مطالبه منطقی و قانونی، سرانجام واگذاری قبلی باطل شد و شرکت مپنا به‌عنوان یک صنعتگر متخصص مدیریت کارخانه را به‌دست گرفت و ظرف مدت کمتر از دو سال توانست واحدهای تولیدی را از 106 دیگ به 340 دیگ فعال افزایش دهد و کارخانه آلومینیوم المهدی را از نابودی نجات دهد.

نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تدابیر پیشگیرانه مدیریت فعلی تحریم‌های بین‌المللی را بی‌اثر کرده است گفت: خوشبختانه شعار افزایش تولید در المهدی به عمل تبدیل شده است.

وی تأکید کرد: در این بازدید از نزدیک مشاهده کردم مدیران کارخانه آماده شده‌اند تا در صورت تأمین برق مورد نیاز تعداد دیگ‌های تولیدی را به 450 دیگ افزایش دهند و رکورد تولید را در تاریخ آلومینیوم المهدی بشکنند.

مرادی اظهار داشت: به‌عنوان نماینده مردم وظیفه دارم مشکلات افزایش تولید و اشتغال‌زایی را پیگیری و برطرف کنم که در این زمینه از مدیران استانی هم درخواست دارم حداکثر توان خود را برای تحقق افزایش تولید به‌کار ببندند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان این بازدید قول مساعد داد موضوع تأمین برق مورد نیاز جهت افزایش ظرفیت کارخانه آلومینیوم المهدی را از طریق وزارت نیرو پیگیری کند.

تعداد بازدید : 202

ثبت نظر

ارسال