Fa En چهارشنبه 2 مهر 1399 ساعت 22 و 34 دقیقه

اشتغالزایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت آلومینیوم

اشتغالزایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت آلومینیوم

باشگاه آلومینیوم: نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.

پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 13:15

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ماین نیوز، اسد الله قره خانی آلوستانی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش ظرفیت معدن بوکسیت آلومینیوم در ارتقای اقتصادی کشور، گفت: معدن بوکسیت علی آباد در دهه 50 کشف شد و علیرغم اینکه مطالعاتی پیرامون ظرفیت این معدن انجام گرفت و کارشناسانی از آلومینای جاجرم نیز این معدن را بررسی کردند اما سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای بهره‌برداری از آن صورت نگرفت.

مسائل زیست محیطی دلیل بلااستفاده ماندن ظرفیت معدن سیاهرودبار و شیرین آباد

نماینده مردم علی کتول در مجلس شورای اسلامی مسائل زیست محیطی را دلیل بلااستفاده ماندن ظرفیت معدن سیاهرودبار و شیرین آباد برشمرد و افزود: این معدن نتوانست مجوزهای زیست محیطی لازم را اخذ کند چراکه در جنگل قرار دارد.


اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود


وی با بیان اینکه بوکسیت و استفاده از ظرفیت معادن در شرایط کنونی می‌تواند کمک به سزایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی داشته باشد، اظهار کرد: اگرچه معدن روباز می‌تواند آسیب‌هایی برای جنگل و زمین‌های اطراف ایجاد کند اما زمانی که معدن در دل کوه قرار داشته و برای بهره‌برداری از آن باید تونلی حفر کرد، آسیبی به طبیعت تحمیل نمی‌شود.


عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا علاوه بر رعایت مباحث زیست محیطی بتوان از معدن بوکسیت  سیاهرودبار و شیرین آباد استفاده و از منافع آن در سطح ملی و منطقه‌ای بهره برد.


اقدامات چندانی برای استفاده از ظرفیت معدن بوکسیت سیاهرودبار و شیرین آباد صورت نگرفته است

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد اقدامات چندانی برای استفاده از ظرفیت معدن بوکسیت سیاهرودبار و شیرین آباد صورت نگرفته است، تصریح کرد: تاکنون سرمایه‌گذاری، برای بهره برداری از این معدن داوطلب نشده است.

 

تعداد بازدید : 323

ثبت نظر

ارسال