Fa En شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 15 و 39 دقیقه

سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره تولیدات فلزات اساسی طی ۳ سال گذشته

سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در زنجیره تولیدات فلزات اساسی طی ۳ سال گذشته

باشگاه آلومینیوم: وزیر صنعت، معدن و تجارت به اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تامین نیاز داخلی به فولاد و فلزات غیر آهنی از جمله فولاد، مس و آلومینیوم، از سرمایه گذاری بیش از ۵ میلیارد دلار در این بخش از سال ۹۵ تاکنون، خبر داد.

یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 6:25

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از شاتا، رضا رحمانی اظهار داشت: هم اکنون توازن قابل محسوسی در تکمیل زنجیره صنایع مرتبط با فلزات اساسی به ویژه در صنعت فولاد کشور به وجود آمده است.

وی گفت: تا پایان سال جاری شاهد افتتاح طرح های بزرگی در حوزه صنایع معدنی کشور خواهیم بود که از جمله آن ها چند طرح تولید آلومینیوم در جنوب و شمال شرق کشور خواهد بود.
وزیر صمت اضافه کرد: رویکرد اجتناب ازخام فروشی مواد معدنی با جدیت تمام در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود که در همین راستا شاهد سرمایه گذاری عظیم در این حوزه طی 3 سال گذشته هستیم.

اجرای طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک

رحمانی در بخش دیگری از اظهارت خود با اشاره به طرح بزرگ احیای معادن کوچک در سطح کشور گفت: در این طرح ظرفیت های خود مردم باید لحاظ شده و با مشارکت خود آنها می توانیم شاهد نتایج بسار خوبی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برای احیای معادن کوچک، وزارت صنعت، معدن و تجارت تمامی اطلاعات فنی و حتی خدمات مدیریتی لازم را در اختیار فعالان و سرمایه گذارن علاقمند به این حوزه قرار خواهد داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح احیاء، توسعه و فعال سازی معادن کوچک با هدف جلب سرمایه گذاری مردم دنبال می شود و به همین منظور از مردم و تشکل ها دعوت می کنیم در این خصوص سهم و میزان مشارکت خود را افزایش دهند.

رحمانی اظهار داشت: برنامه فعالسازی معادن کشور با 5 هدف بزرگ از جمله اجرای نقشه راه معادن و صنایع معدنی کشور، اجرای طرح توسعه فعالیت های اکتشافی، طرح احیاء، توسعه و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، طرح تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی و طرح نوسازی و تجهیز معادن کشور دنبال می شود که امیدواریم شاهد تحولی بزرگ در این بخش مهم اقتصادی کشور در چند سال آینده باشیم.

تعداد بازدید : 315

ثبت نظر

ارسال