Fa En پنجشنبه 27 تیر 1398 ساعت 0 و 7 دقیقه

ایرالکو در فهرست واحدهای آلاینده های زیست محیطی است

ایرالکو در فهرست واحدهای آلاینده های زیست محیطی است

باشگاه آلومینیوم: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: نام شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در فهرست واحدهای آلاینده های زیست محیطی قرار دارد و معرفی آن به عنوان صنعت سبز بدون اصلاحات مورد تایید قابل پذیرش نیست.

دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 22:23

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایرنا، رضا میرزایی روز یکشنبه 19 خردادماه در نشست خبری به مناسبت هفته محیط زیست (۱۸ تا ۲ ۲خرداد ماه) در جمع خبرنگاران استان مرکزی افزود: رای قضایی مربوط به ایرالکو با پیگیری محیط زیست استان مرکزی شکسته شد.

وی اظهار داشت: ملاک تشخیص آلایندگی با اداره کل حفاظت محیط زیست است و این واحد صنعتی پرونده ۲۰ ساله پیگیری آلایندگی در مراجع قضایی دارد و تاکنون ۲۱ شکایت با عاملیت محیط زیست در محاکم قضایی تهران و استان مرکزی برای آلایندگی آن مطرح شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: مرجع اعلام صنعت سبز برای هر واحد تولیدی سازمان حفاظت محیط زیست است و اگر شنیده شود که آلومینیوم صنعت سبز معرفی شده بدون تایید مقام زیست محیطی، وجاهت ندارد.

میرزایی افزود: تمامی ایام امسال تاکنون کیفیت هوای کلانشهر اراک در شرایط سالم بوده و یک روز ناسالم نیز در سامانه سنجش ثبت نشده که این نشانگر مسیر صحیح در مدیریت آلاینده ها و بهبود کیفی هوا است.

وی افزود: در سال ۹۵ تا ۹۷ به ترتیب برای کلانشهر اراک در ایام سال ۱۰۵، ۶۳ و ۴۷ روز ناسالم ثبت شده بود.

 

تعداد بازدید : 96

ثبت نظر

ارسال