Fa En سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 2 و 24 دقیقه

وزیر صنعت خبرداد: واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد / اتصال منطقه ویژه اقتصادی دامغان به گمرک

وزیر صنعت خبرداد: واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد / اتصال منطقه ویژه اقتصادی دامغان به گمرک

باشگاه آلومینیوم: با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت منطقه ویژه اقتصادی دامغان به شبکه گمرک کشور متصل شد.

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 10:28

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از شاتا، رضا رحمانی در ادامه برنامه‌های سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با تشریح سیاست‌های حمایتی دولت از صنعتگران گفت:مصوب شده است به دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال، واردات مواد اولیه و مورد نیاز صنایع در مناطق آزاد بدون ثبت سفارش انجام شود.

وزیر صنعت،معدن وتجارت در حاشیه بازدید از این منطقه ویژه اقتصادی یکی از پروژه‌های مهم وزارت صمت را صرفه‌جویی ارزی با توسعه ظرفیت‌های تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 10 میلیارد دلار برای داخلی‌سازی تعدادی از کالاهایی که در گذشته از خارج وارد کشور می‌شد، در نظر گرفته شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه حدود سه سال هدف گذاری شده است، افزود: دولت برای همراهی با این پروژه مهم ملی ورود بخشی از کالاها به کشور را برای اولین بار ممنوع اعلام کرد.

وی افزود: در حال حاضر ورود 1339 قلم کالای مصرفی به کشور ممنوع اعلام شده و برنامه این است که ظرفیت‌های که تاکنون در کشور بدون استفاده مانده در داخل کشور توسعه یابد.

رحمانی رسالت همه مردم را حمایت از تولید برشمرد و گفت: سهم مردم در حمایت ار تولید ملی خرید کالای ایرانی و سهم دولت بسترسازی مناسب برای بهبود شرایط تولید برای صاحبان صنایع است.

 

تعداد بازدید : 160

ثبت نظر

ارسال