Fa En دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 13 و 33 دقیقه

بزرگترین تصفیه خانه آلومینای جهان به سمت خاموشی می‌رود/ چالش جدید در انتظار بازار آلومینیوم جهان

بزرگترین تصفیه خانه آلومینای جهان به سمت خاموشی می‌رود/ چالش جدید در انتظار بازار آلومینیوم جهان

باشگاه آلومینیوم: شرکت Norsk Hydro که یکی از تولیدکنندگان آلومینیوم نروژ می‌باشد، روز گذشته اعلام کرد که کارخانه آلونورت (Alunorte) برزیل، که بزرگترین تصفیه خانه آلومینا در جهان است خاموش خواهد شد.

دوشنبه 16 مهر 1397 ساعت 14:26

به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از شمانیوز، این تصمیم در پی کاهش ذخیره بوکسیت باقیمانده در ناحیه ۱ (DRS۱) گرفته شده که به سرعت به پایان عمر خود نزدیک می‌شود.


با توجه به حجم ذخایر شرکت، روند خاموشی واحد فرآوری از قبل آغاز شده است و انتظار می‌رود که اختلال در کار تصفیه خانه به عدم اطمینان در بازار جهانی آلومینیوم و چالش تامین مواد اولیه منجر شده و قیمت‌ها بالاتر رفته و افزایش یابد.

تصفیه خانه Alunorte از ماه مارس سال جاری، پس از اعمال ممنوعیت رسمی توسط مقامات برزیل، با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کرد. این ممنوعیت سبب شد شرکت امکان استفاده از ذخایر جدید بوکسیت منطقه ۲ (DRS ۲) و همچنین بهره گیری از فناوری فیلتر پرس برای ذخایر بوکسیت باقی مانده را نداشته باشد درحالی که این تکنولوژی فضای دپوی باطله کمتری می‌خواهد و به طور قابل ملاحظه‌ای باطله را کاهش می‌دهد.

خاموشی تصفیه خانه Alunorte، تأثیر مستقیمی بر معدن بوکسیت Paragominas خواهد داشت هر چند که این معدن هم اکنون شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی عملیات معدنکاری می‌باشد.
بسته شدن Alunorte و Paragominos بر نیروی کار شاغل در هر دو این مجموعه‌ها نیز تاثیرگذار است هرچند که هنوز پیامد‌های بالقوه عملیاتی و مالی این رویداد ارزیابی نشده است.
در همین حال، جان Thuestad مسئول معدن بوکسیت و تصفیه خانه آلومینا اعلام کرده که شرکت تمام تلاش خود را برای لغو این ممنوعیت انجام می‌دهد تا دوباره Alunorte به عنوان تصفیه خانه پیشرو جهان در زمینه آلومینا شناخته شده و به فعالیت خود باز گردد.

تعداد بازدید : 181

ثبت نظر

ارسال