Fa En یکشنبه 6 مهر 1399 ساعت 8 و 23 دقیقه

واردات آلومینیوم، فولاد و مس در تله تحریم های تازه

واردات آلومینیوم، فولاد و مس در تله تحریم های تازه

باشگاه آلومینیوم: وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد دامنه تحریم‌ها علیه فلزات ایران را گسترش داده و انتقال ۲۲ فلز دیگر به ایران یا از این کشور را ممنوع کرده است .

شنبه 11 مرداد 1399 ساعت 15:51

به گزارش باشگاه آلومینیوم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در توئیتر نوشته دامنه تحریم‌های اعمال‌شده علیه فلزات ایران را گسترش داده است. پامپئو نوشته است: امروز برای هدف قرار دادن برنامه‌های هسته‌ای، نظامی و موشک‌های بالیستیک ایران دامنه تحریم‌های فلزات این کشور را توسعه دادیم هر گونه اقدام آگاهانه برای انتقال این ۲۲ فلز به ایران اکنون قابل تحریم است. فشارهای ما تا زمانی که ایران مثل یک کشور نرمال رفتار کند ادامه خواهد داشت. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای بعد از توئیت پامپئو بیانیه‌ای صادر و جزئیات این تحریم‌ها را اعلام کرد. این وزارتخانه در این بیانیه مدعی شده ۲۲ فلز زیر با بخش‌های نظامی، هسته‌ای و موشکی ایران ارتباط دارند و انتقال آنها به ایران ممنوع است:

آلومینیوم ۳۱۹

آلومینیوم ۱۱۰۰

آلومینیوم ۲۲۵

آلومینیوم ۶۰۶۱

آلومینیوم ۶۰۶۳

آلومینیوم ۶۰۸۲

آلومینیوم ۷۰۷۵

آلیاژ برنز آلومینیوم  UNS C63600

اکسید آلومینیوم

فولاد ۳۰۲

فولاد ۴۱۳۰

فولاد ضدزنگ ۳۲۱

فولاد ضدزنگ ۳۱۶

فولاد A877

فولاد A228

فولاد 100Cr6-52100

فولاد مارایجینگ ۳۵۰

فولاد مارایجینگ ۳۰۰

مس بریلیم

مس تنگستن

پودر آلومینیوم با غنای بالای ۹۸ درصد

آلیاژ C37000 – CuZn38Pb1

بنا به این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «امروز وزارت خارجه آمریکا تشخیص داده این ۲۲ ماده خاص در ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای، نظامی یا موشکی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند. کسانی که آگاهانه این موارد را به ایران انتقال دهند ذیل بند ۱۲۴۵ قانون "آزادی اطلاعات و مقابله با اشاعه" قابل تحریم هستند. مایک پامپئو در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرده است: به موجب همین بند قانونی، کماکان تشخیص من این است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کنترل بخش ساخت و ساز ایران را در دست دارد... در نتیجه این تشخیص،هر گونه انتقال آگاهانه مواد خاص اعم از گرافیت یا فلزات خام یا نیمه‌ساخته به ایران یا از این کشور برای استفاده در بخش ساخت و ساز ایران قابل تحریم خواهد بود. وزارت خزانه‌داری آمریکا مرداد ماه سال گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مقررات مربوط به تحریم‌های ایران را تغییر داده و تحریم‌های مربوط به بخش فلزات ایران را ذیل تحریم‌های حقوق بشری قرار داده است.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قبلتر از این با امضای فرمان اجرایی شماره ۱۳۸۷۱  صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحت تحریم قرار داد. ترامپ در این دستور اجرایی اعلام کرد: در راستای کاهش درآمدهای ایران از جمله درآمدهای ناشی از صادرات محصولاتی نظیر آهن، فولاد، آلومینیوم و مس که ممکن است برای تامین مالی و حمایت از توسعه سلاح‌های کشتار جمعی، گروه‌ها و شبکه‌های تروریستی و توسعه نظامی استفاده شود، گام‌هایی اتخاذ شده است.

تعداد بازدید : 251

ثبت نظر

ارسال