ورود

 
 
کلمه عبورم را فراموش کرده ام

قیمت جهانی فلزات

 


لینک های مفید

 

باشگاه آلومينيوم: کشتی‌سازی، صنایع وابسته به آن و صنعت هوا و فضا از اصلی‌ترین بخش‌های صنعت حمل‌و‌نقل و مصرف‌کنندگان محصولات اکستروژنی در ایران هستند؛ با وجود اینکه بخش عمده محصولات اکستروژنی در دنیا در صنعت حمل‌و‌نقل در خودروها به مصرف می‌رسد، ولی در ایران چون صنعت خودروسازی آن‌چنان که باید پیشرفت نکرده از مصرف این محصولات باز مانده است.به گزارش باشگاه آلومينيوم به نقل از فلزات‌آنلاین، متنوع‌ترین پروفیل‌ها با پیچیده‌ترین سطح مقطع را به‌وسیله اکستروژن آلومینیوم می‌توان به راحتی تولید کرد؛ این امر سبب شده تا محصولات اکستروژن در صنایع بسیار زیادی رسوخ پیدا کنند. به‌جرأت می‌توان گفت که این محصولات، متنوع‌ترین کاربردهای این فلز را شامل می‌شوند.

صنعت ساختمان با مصرف بیش از ۶۰ درصد محصولات اکستروژنی آلومینیوم، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این محصولات در سطح جهان است. بعد از آن، صنایع حمل‌و‌نقل و ماشین‌آلات صنعتی در رتبه‌های بعدی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ها قرار می‌گیرند. در ایران از اصلی‌ترین بخش‌های صنعت حمل‌و‌نقل که از مصرف‌کنندگان محصولات اکستروژنی هستند، می‌توان به صنعت کشتی‌سازی و صنایع وابسته آن و صنعت هوا و فضا اشاره کرد؛ با وجود اینکه بخش عمده محصولات اکستروژنی در دنیا در صنعت حمل‌و‌نقل در خودروها به مصرف می‌رسد، ولی در ایران چون صنعت خودروسازی آن‌چنان که باید پیشرفت نکرده، این بخش از مصرف این محصولات باز مانده است.

محصولات اکستروژن آلومینیوم در صنایع هوایی و فضایی، جزو یکی از اصلی‌ترین ارکان به‌شمار می‌رود. تقریبا تمام اسکلت و فریم بدنه دستگاه‌ها و فروندهای هوایی از محصولات اکستروژن آلومینیومی تولید می‌شود. این قطعات که دارای نسبت استحکام بسیار بالا نسبت به وزن هستند، امکان ساخت اسکلتی به‌اندازه کافی مستحکم و در عین حال سبک را فراهم می‌آورند.

با وجود اینکه این صنعت در ایران پیشرفت چندانی نداشته، اما واحدهایی وجود دارند که به تولید هواپیماها و پرنده‌های کوچکی مشغول هستند. همچنین انواع دستگاه‌های پرنده بدون موتور از جمله کایت‌ها نیز در این گروه قرار می‌گیرند چرا که از محصولات اکستروژن آلومینیوم استفاده می‌کنند. با وجود این طرح‌هایی برای تولید انواع هواپیماها و پرنده‌ها در دست اجراست که انتظار می‌رود تقاضای محصولات اکستروژنی را افزایش دهد. بنا به این طرح‌های موجود، انتظار می‌رود که طی ۵ سال آتی، ظرفیت تولید انواع دستگاه‌ها و فروندهای هوایی در ایران ، با نرخ متوسط سالانه ۱۱.۷ درصد رشد کند.

به گزارش «فلزات آنلاین»، محصولات اکستروژن در صنایع کشتی‌سازی و تولید محصولات شناور در دریا، همچون سایر دستگاه‌های حمل و نقل، در ساخت اسکلت و بدنه این دستگاه‌ها کاربرد دارد. در ایران که از ۲ جهت (شمال و جنوب) به دریا  دسترسی دارد، همواره تقاضای قابل توجهی برای انواع شناورها و کشتی‌ها وجود داشته است. از این رو این صنعت در ایران از جمله صنایع حمل و نقل قدیمی محسوب می‌شود. با این حال، این صنعت در ایران آن‌چنان که باید پیشرفت نکرده و عمده محصولات این صنعت آن‌چنان که در سایر نقاط جهان از محصولات اکستروژنی آلومینیوم استفاده می‌کنند، در ایران این قبیل محصولات جایگاه مصرفی ویژه‌ای در صنعت کشتی‌سازی پیدا نکرده است. براساس طرح‌های موجود از این صنعت، انتظار می‌رود که ظرفیت تولید انواع قایق‌ها، کشتی‌ها و شناورهای استفاده‌کننده از محصولات اکستروژن آلومینیومی، طی ۵ سال آتی به‌طور متوسط در هر سال ۴.۸ درصد رشد پیدا کند. در نمودار، رشد ظرفیت تولید انواع دستگاه و قطعات شناور دریایی در ایران طی سال‌های گذشته نشان داده شده است.

 
 
گلایه کاخ سفید از واکنش چین به جنگ تجاری آمریکا (سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶)
پاتک چین به فرمان ترامپ: پکن برای ۱۲۸قلم کالای وارداتی از آمریکا تعرفه تعیین کرد (سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶)
ارزش ۴/ ۸ میلیارد دلاری صادرات معدنی‌ها (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵)
دستور رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸)
کشورهای بزرگ، بازنده جنگ تجاری (شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸)
مصارف محصولات اکستروژن آلومینیوم در صنایع حمل‌و‌نقل ایران (چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵)
خط و نشان کره جنوبی علیه تعرفه‌های جدید دولت آمریکا (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲)
کانادا از کارگران در مقابل تعرفه های آمریکا حمایت می کند (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶)
سید عباس حسینی، مدیرعامل آلومینیوم کاوه خوزستان: عدم وجود متولی در صنعت آلومینیوم، بهانه است (سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶)
آلومینیوم در چشم‌انداز ۱۳۹۷ (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰)
نوسانات ارزی، صنعت آلومینیوم را تخریب می‌کند (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶)
پرونده خطوط آلاینده ایرالکو در بهار سال آینده بسته می شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴)
ترامپ برای اروپا شرط گذاشت/حذف تعرفه فولاد و آلومینیوم در صورت حذف تعرفه کالاهای آمریکایی (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵)
تاثیر تعرفه ۱۰ درصدی آلومینیوم امریکا/آيانرخ آلومينيوم شکسته می‌شود (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲)
بزرگ‌ترين صادرکنندگان آلومينيوم در جهان (دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸)
12

تبلیغات